Katarína Kasalová

Autor: Katarína Kasalová

Katarínu v roku 1987 mama posadila za PMD-čko a vysvetlila jej, čo je programovanie. V roku 1997 sa prvýkrát pripojila cez dial-up na internet, v roku 2001 už pracovala na podpore slovenskej alternatívnej kultúry a odvtedy jej niet pomoci. Okrem toho, že sa stará o web Slovenského centra dizajnu a eDesignum, lebo ju baví najmä slovenský dizajn; prekladá do angličtiny, učí IT-čkárov, občas bloguje, fotí prírodu, a behá v lese. Po treťom vyhorení je v prírode každý deň a zápasí s mindfulness. Žije a tvorí hocikde. 

 

Autori príspevkov

Voliteľný text popisujúci vybranú kategóriu alebo tag. Slovenské centrum dizajnu spolupracuje s mnohými centrami dizajnu v zahraničí a s medzinárodnými organizáciami priemyselných a grafických dizajnérov BEDA, ICOGRADA. Rozvíja trvalé pracovné kontakty s ďalšími odbornými pracoviskami na Slovensku, vrátane vysokých a stredných škôl pripravujúcich budúcich dizajnérov.


Národná cena za dizajn nás motivovala prihlásiť sa do ďalších súťaží

Na trh priniesli inovatívny koncept asymetrických freeridových lyží s hybridnou technológiou, ktoré sú prvé svojho druhu na svete. V roku 2017 boli za ne ocenení Národnou cenou za dizajn, následne získali ďalšie prestížne ceny v Nemecku a Slovinsku. Momentálne pracujú na prototypoch, ktoré budú spájať tradičné s moderným. O tom, ako sa dá využiť modrotlač pri...

celý článok…

Téma Udalosti Ocenenia Knihy Rozhovory Zbierky Užitočné
Dizajnéri Štúdiá Newsletter