Katarína Hubová

Autor: Katarína Hubová

vyštudovala Vedu o výtvarnom umení na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. V rokoch 2003 - 2015 bola riaditeľkou Slovenského centra dizajnu a od roku 2016 je kurátorkou Slovenského múzea dizajnu so zameraním na produktový dizajn, nábytok, úžitkové umenie. Venuje sa publikačnej činnosti pre odborné časopisy o dizajne, tvorbe koncepcií a realizovaniu výstav zameraných predovšetkým na dizajn.

Autori príspevkov

Voliteľný text popisujúci vybranú kategóriu alebo tag. Slovenské centrum dizajnu spolupracuje s mnohými centrami dizajnu v zahraničí a s medzinárodnými organizáciami priemyselných a grafických dizajnérov BEDA, ICOGRADA. Rozvíja trvalé pracovné kontakty s ďalšími odbornými pracoviskami na Slovensku, vrátane vysokých a stredných škôl pripravujúcich budúcich dizajnérov.


Ondrej Eliáš - Cvoky, stojančeky na servítky

Mám rada nenápadné veci, ktoré v sebe skrývajú vtip a prekvapenie – v dizajne totiž často oceňujeme práve takýto prístup. Nie náhodou medzinárodná porota súťaže Národná cena za dizajn v roku 2013 ocenila Cvoky – plstené zvieratká od Ondreja Eliáša, okrem iného aj za “... originalitu, jednoduchosť a príťažlivý výraz výsledných prvkov.“ Stojančeky...

celý článok…

Téma Udalosti Ocenenia Knihy Rozhovory Zbierky Užitočné
Dizajnéri Štúdiá Newsletter